Lazer Epilasyon | Eslamer Estetik & Güzellik Merkezi
Lazer Epilasyon
Lazer Uygulamarı

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyonda(diot) önemli noktalardan bir tanesi epilasyon cihazının seçimidir. Kişinin cilt yapısı, ten rengi ve kıl köklerinin derinliğine bağlı olarak uygun cihaz seçilmelidir. Lazer ışınlarının cilde ya da vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur. Lazer epilasyon sistemleri Amerika ve Avrupa’da onaylanmış olup yıllardır uygulanan sistemlerdir.

Lazer epilasyon uygulaması sonrası hafiften koyuya kadar değişen bir kırmızılık ve kıl etrafında hafif bir şişlik oluşabilir. Lazer epilasyon uygulaması sonrası oluşan bu reaksiyon çoğunlukla 1–2 saatte kaybolur.

Lazer epilasyon uygulamasında tek seans yeterli değildir. Uygulama yapılan vücut bölgesine bağlı olarak seans sayısı değişmektedir. Kıl kökünün %30-70’i dinlenme dönemindedir. Lazer epilasyon uygulaması sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerini tahrip etmektedir. Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasından etkilenmez. Bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 6-8 hafta sonra tekrarlayan uygulamalar gerekmektedir. Çoğunlukla 6-8 hafta arayla yapılan 6 uygulama yeterli olmaktadır. Bu yolla %80 oranında kıl folikülündeki azalma başarılı kabul edilmektedir.

RANDEVU AL

© Copyright 2023 & Her Hakkı Saklıdır. | Sosyetic Sosyal Medya Ajansı