İğneli Epilasyon | Eslamer Estetik & Güzellik Merkezi
İğneli Epilasyon
Lazer Uygulamaları

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon (Elektroliz) yöntemi), yıllardan beri birçok hastada, cilt ve kıl renkleri ne olursa olsun, burun ve kulak içleri hariç tüm vücut bölgelerinde, istenmeyen tüy tedavisi amacı ile kullanılmıştır. IPL ve diğer lazer epilasyon yöntemleri gibi tüyleri azaltıcı ve inceltici değil, kalıcı olarak yok edici bir uygulamadır. Ayrıca direkt kıl köküne akım verildiğinden, deride genel ve yaygın bir yanık oluşturma ihtimali yoktur. Yine aynı mekanizmalardan dolayı, tüylerin rengi, kalınlığı ve cilt rengi tedavinin etkinliğini değiştirmez.

Tedavi seanslarının; tüylenmenin sebebi araştırılarak; tüylerin kalınlığı, sıklığı, yaygınlığı ve de hastanın talepleri göz önünde bulundurularak kişilere özel planlanması gerekir.

İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli Epilasyon, İnce ve yumuşak iğnelerle kıl kanallarından gönderilen zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması yöntemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır. Elektrik akımı zayıf olduğu için pek acı duyulmasa da hassas bölgeler için lokal anestezi yapılabilir. Seansların sayısı, yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir. Müşterinin hassasiyetine göre elektrik akımını ayarlama imkânı vardır.

İğneler nedeniyle ciltte geçici küçük izler oluşur. Tüm tüylerin temizlenmesi için uzun süreli seanslara katılmak gerekebilir. Diğer epilasyon yöntemlerine göre daha ucuz olup kesin çözüm sağlamaktadır.

RANDEVU AL

© Copyright 2023 & Her Hakkı Saklıdır. | Sosyetic Sosyal Medya Ajansı