Botox | Eslamer Estetik & Güzellik Merkezi
Botox
Medikal Estetik

Botox

Botoks ile Yüz Kırışıklıklarının Tedavisi

Mimik kaslarının sürekli olarak çalışması, zamanla bu kasların üzerini örten deri kıvrımlarını çok daha görünür hale getirir. Bununla birlikte yüz bölgesinde dinamik çizgiler ortaya çıkmaya başlar. Bu çizgilere en çok kaş arası, alın, göz kenarı ve dudak çevresinde rastlanır. Botoks uygulaması sayesinde mimik kaslarının çalışması zayıflar; böylece deride kas hareketlerinden kaynaklı olarak ortaya çıkan katlanma ve çizgilenme de azalmış olur. Bu sayede yüz kırışıklıklarından kurtulan birey, çok daha genç bir görünüme kavuşur. 

Botoks ile Hiperhidrozis (Aşırı Terleme) Tedavisi

Botoks uygulaması sayesinde ter bezleri ve sinir uçları arasındaki iletim durdurulabilir; böylece ter bezleri daha az çalışmaya başlar. Özellikle de hayat kalitesini bir hayli düşüren ve kişinin öz güven kaybetmesine neden olan hiperhidrozis (aşırı terleme), botoks işlemi ile tedavi edilebilmektedir. 

Botoks ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Botoks işlemi yapıldıktan ne kadar süre sonra etki göstermeye başlar? 

Botoks uygulamasının etkisi 48-72 saat arasında başlamakla birlikte, maksimum etki 10-14 günde gerçekleşir.

Botoksun etkisi ne kadar sürer?

Yüz kırışıklıkları için yapılan botoksun etkisi, ilk kez uygulandığı takdirde ortalama 4-6 ay arasında sürmektedir. Tekrarlayan uygulamalar sayesinde bu süre zarfı 8-10 aya kadar uzayabilir. Botoks uygulaması koltuk altına uygulandığında ise terlemeyi ortalama 10-12 ay kadar bir süre düzene sokmaktadır. Yine tekrarlayan uygulamalar sayesinde bu süre 16-18 aya kadar uzayabilmektedir.  

Düzenli botoks yaptırmanın bir faydası var mıdır?

Düzenli botoks uygulanan kişiler uygulamaya aynı düzenle devam ettikleri takdirde kırışıklıklara sebep olan mimik kaslarında bir zayıflama meydana gelir. Bundan dolayı botoksun etki süresi uzamaya başlar ve botoks uygulanma aralıklarında da uzama meydana gelir. 

Botoks yaptırmayı bırakırsak kırışıklıklar daha kötü hale gelir mi?

Bu soruya cevabımız net bir şekilde ‘’Hayır.’’ Bilakis botoksu bıraktığınız zaman mimik kaslarınız zayıflamış olacağı için kırışıklıklar da azalmış durumda olacaktır.  

Botoks yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Botoks, güvenilir bir yerde ve tecrübeli biri tarafından yapıldığı takdirde herhangi bir soruna yol açmayacaktır. Doktorunuz, dikkat etmeniz gerekenler konusunda sizleri daha net bilgilendirecektir. 

 

RANDEVU AL

© Copyright 2023 & Her Hakkı Saklıdır. | Sosyetic Sosyal Medya Ajansı